قیمت جرثقیل دروازه‌ای کارگاهی یک پل و دو پل + راهنمای خرید

یکی از ابزار‌ها و تجهیزات بسیار پرطرفدار برای وظایف بالابری داخل کارگاه، جرثقیل دروازه‌ای است. جرثقیل دروازه‌ای و نیمه دروازه‌ای عمدتاً در خارج از سالن و سوله (outdoor) نصب می‌شوند و از آن‌ها برای تخلیه و بارگیری کالا استفاده می‌شود. جرثقیل دروازه‌ای از نظر ساختاری شبیه به جرثقیل سقفی است، با این تفاوت است که دو ستون متصل به پل وجود دارد و کالسکه‌ی جرثقیل‌ها در طول مسیر بین دو ستون حرکت می‌کند و جرثقیل دیگر به سقف یا دیوار متصل نیست. این نوع جرثقیل‌ها در انواع دو پل، تک پل، کنسولی و غیر کنسول قابل ساخت و سفارش هستند. برای آشنایی بیشتر با جرثقیل‌های دروازه‌ای کارکرده و نو و خرید آن‌ها و عوامل مؤثر بر قیمت و همچنین شرایط سفارش یا خرید جرثقیل دروازه‌ای با ادامه این مقاله از آران باخ همراه باشید.

قیمت جرثقیل دروازه‌ای

فهرست مطالب

عوامل مؤثر بر هزینه جرثقیل دروازه‌ای سقفی

جرثقیل دروازه‌ای- شرکت مهندسی آران باخ

قیمت جرثقیل دروازه‌ای نیز همانند قیمت جرثقیل سقفی به عوامل مختلفی بستگی دارد. مهمترین عامل در قیمت جرثقیل اندازه و وزن محموله‌ی جرثقیل است. اندازه جرثقیل بر تمام قسمت‌های جرثقیل تأثیر می‌گذارد. هر چه جرثقیل بزرگتر باشد، موتور بزرگتر و سیم بکسل یا زنجیر قوی‌تری نیاز است، بنابراین سایر قطعات باید قوی‌تر باشند. یکی دیگر از مواردی که در قیمت جرثقیل مؤثر است نوع قطعات و تجهیزات آن است. به عنوان مثال، می‌توانید یک محفظه جرثقیل ساخته شده از فلز یا فولاد را انتخاب کنید که هر کدام از آن‌ها قیمت ثابتی دارند. یکی دیگر از عوامل مؤثر بر قیمت جرثقیل تجهیزات مورد نیاز و مورد استفاده در جرثقیل است. بسیاری از تجهیزات و ابزار را می‌توان به منظور افزایش ایمنی و کیفیت و… نصب در جرثقیل استفاده کرد.

جرثقیل‌ها در صنایع مختلفی مانند کارگاه‌ها، کارخانه‌های فولاد، معادن، ایستگاه‌های باربری، بنادر و غیره کاربرد دارند. در اینجا لازم است پیشنهاداتی ارائه شود تا تمامی خریداران قبل از انتخاب جرثقیل با مسائل مهم آشنا شوند و در هنگام خرید و تعیین قیمت جرثقیل کارگاهی به آن توجه کنند.

متغیر‌های تأثیرگذار روی قیمت ساخت جرثقیل سقفی دروازه‌ای را به صورت کامل در قسمت بعد فهرست کرده‌ایم.

برای اطلاع از قیمت‌ها تماس بگیرید
۰۲۱۸۸۳۴۱۳۴۹

متغیر‌هایی که بر قیمت جرثقیل دروازه‌ای اثرگذار هستند

 1. ظرفیت بالابری جرثقیل: ظرفیت بالابری جرثقیل یا تناژ جرثقیل به معنای وزنی است که جرثقیل می‌تواند آن را بلند کند. قبل از سفارش ساخت از آران باخ می‌توانید وزن مورد نظر را در متراژ و محل کارگاه خود بررسی و تعیین کنید.
 2. ارتفاع جرثقیل: ارتفاعی که جرثقیل می‌تواند بار را بلند کند.
 3. رده‌ی کاری جرثقیل: وظیفه، رده کاری یا تعهد کاری به این معنی که با توجه به شرایط بارگیری و نوع کاربری، وظایف کاری جرثقیل‌ها و همچنین جرثقیل‌های سقفی را می‌توان در دسته‌های A1 تا A8 طبقه‌بندی کرد. به این صورت که A1 ظرفیت کاری کمتری نسبت به A8 دارد.
 4. طول دهنه‌ی جرثقیل دروازه‌ای: طول دهانه به معنای فاصله بین دو تیر جرثقیل است. شما باید طول دهانه مورد نیاز برای پوشش با جرثقیل دروازه‌ای را بدانید تا بتوانید ساخت جرثقیل دروازه‌ای را به یک گروه مهندسی مانند آران باخ سفارش دهید.
 5. مکانیزم کنترلی: معمولاً سه راه برای کنترل جرثقیل وجود دارد: کنترل آویزی، کنترل از راه دور و کنترل از کابین جرثقیل. اکثر جرثقیل‌ها از هر سه روش قابل کنترل هستند.

البته باید توجه داشت که سرعت بلند کردن بار توسط جرثقیل و سرعت حرکت طولی یا عرضی جرثقیل هم برای برخی از مشاغل می‌تواند از اهمیت ویژه‌ای برخوردار باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انتخاب، سفارش و تصمیم‌گیری در مورد مناسب‌ترین قیمت ساخت جرثقیل دروازه‌ای می‌توانید با کارشناسان آران باخ تماس گرفته و با محاسبات مهندسی، بهترین انتخاب را داشته باشید.

جرثقیل سقفی نیم دروازه‌ای –شرکت مهندسی آران باخ

نکاتی دیگر در مورد قیمت ساخت جرثقیل دروازه‌ای کارگاهی

 1. نوع جرثقیل، عرض، ظرفیت، روال و فرآیند کار، محیط کار و هر ساختمان یا سازه اضافی می‌تواند هزینه جرثقیل را افزایش یا کاهش دهد. قبل از سفارش ساخت و خرید جرثقیل دروازه‌ای باید به این سؤال پاسخ دهید که ظرفیت یا حداکثر وزن بار متحرکی که برای جابجایی با جرثقیل نیاز دارید چقدر است؟ قیمت و ارزش این محصول به وزنی که می‌تواند تحمل کند بستگی دارد.

  به عنوان مثال، در مورد جرثقیل 10 تنی که ظرفیت لازم برای بلند کردن و جابجایی بار 10 تنی توسط جرثقیل را می‌بایست داشته باشد، ممکن است ساختار و نصب جرثقیل به صورت دو پل طراحی شود، پس بدیهی است که تمام هزینه ساخت و قیمت نهایی این نوع جرثقیل بخاطر دوپل شدن جرثقیل بسیار متفاوت خواهد بود.

  هنگامی که برای سفارش، خرید و قیمت این محصول 10 تنی به تولید‌کننده جرثقیل یا مرکز فروش مراجعه می‌کنید، کارشناسان فروش سؤالات زیر را از شما می‌پرسند تا اطمینان حاصل کنند که محصول نهایی نه فقط با کیفیت بالا، بلکه محصولی دقیقاً همان که مورد نیاز شماست خواهند ساخت:

  1. تجهیزاتی که در زیر بالابر قرار است استفاده شوند چه تجهیزاتی هستند و چه شرایط و ملاحظاتی دارند.
  2. یک پل یا دو پل؟ با توجه به تناژ جرثقیل باید انتخاب شوند.
  3. آیا در آینده استفاده از این جرثقیل دروازه‌ای ممکن است دچار تغییراتی شود؟

  به عنوان مثال یک جرثقیل دروازه‌ای بزرگ که به ظرفیت بار زیاد، دهانه بزرگ یا محدوده و منطقه کاری وسیع نیاز دارد ممکن است به دو راه تنظیم باربر نیاز داشته باشد. یعنی دو قطعه باشند که پل را تشکیل می‌دهند. این قطعات را می‌توان در طرح بخش جعبه فولادی جوش داده شده جامد برای افزایش استحکام طراحی کرد.

  این نوع نصب ارزش بیشتری را به کار تمام شده اضافه می‌کند و قیمت را بالا می‌برد، زیرا کار و مواد به میزان زیادی افزایش می‌یابد.

هنگام خرید جرثقیل دروازه‌ای دست دوم باید به چه نکاتی توجه کرد؟

 1. جرثقیل دروازه‌ای دست دوم یا گیت کرین استوک می‌تواند به خوبی جرثقیل‌های نو کار کند. در صورتی که کاربر جرثقیل در استفاده از آن مهارت داشته باشد و اگر الزامات ایمنی در زمینه کار جرثقیل را رعایت کرده باشد و بازرسی‌های منظمی برای کنترل سلامت فنی جرثقیل انجام داده باشد، می‌توانید انتظار داشته باشید که جرثقیل دروازه‌ای استوک شما سال‌ها با همان کیفیت و کارایی به شما خدمت کند.

  اگر به جرثقیل با ظرفیت بالا یا جرثقیل قابل حمل نیاز دارید و بودجه‌ای که برای خرید جرثقیل در نظر می‌گیرید کمتر از هزینه ساخت جرثقیل دروازه‌ای نو است، توصیه می‌کنیم گزینه‌ی خرید یک جرثقیل دروازه‌ای دست دوم را بررسی کنید. اگر این دستگاه‌ها را از مراکز فروش یا افراد مورد اعتماد و مطمئن تهیه کنید، تمام دغدغه‌های حمل و نقل و تحویل به کارگاه شما به راحتی برطرف می‌شود. قبل از تهیه و تعیین قیمت کالای کارکرده، بهتر است در مورد موارد زیر با کارشناسان فروش مشورت کنید:

  • چند بار در روز از جرثقیل استفاده می‌شود؟
  • جرثقیل برای حمل تجهیزات یا مواد با چه سرعتی نیاز است؟
  • آیا جرثقیل به سرویس منظم یا دوره‌ای نیاز دارد؟
  • میانگین وزن اسمی بار قابل چقدر است؟
  • جرثقیل در چه محیطی کار می‌کند؟

  جهت مشاوره، ساخت و خرید انواع جرثقیل سقفی از جمله جرثقیل دروازه‌ای با کارشناسان حرفه‌ای آران باخ تماس بگیرید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها