جرثقیل ستونی بازویی Jip Crane

جرثقیل ستونی بازویی  با عناوین مختلفی در صنعت جرثقیل  شناخته میشود . عبارتهایی نظیر جرثقیل بازویی ، جرثقیل ستونی، جرثقیل گردان و … واژگانی می باشند که در توصیف این نوع جرثقیل به کار برده میشوند در اکثر انواع جرثقیل بازویی روش جابه جایی تجهیزات به این شکل است که حرکت طولی در سالن یا فضای آزاد به حرکت دورانی تبدیل میشود. به عبارت دیگر جرثقیل بازویی‌ در مساحت یک دایره ‌کامل و یا در بخشی از مساحت یک دایره و همچنین در راستای قائم بار را جابجا میکند. ویژگی های اختصاصی انواع جرثقیل بازویی این نوع جرثقیل را به بهترین انتخاب در بسیاری از موارد تبدیل میکند.

جرثقیل های ستونی  بازوئی در دو نوع اتوماتیک و دستی می باشند. طبق نیاز کارفرما، ارتفاع ستون  در این جرثقیل ها و نیز طول بازوی نصب شده روی آن با قابلیت های مختلف و متنوع قابل تولید و ارائه است.

از این نوع جرثقیل هم داخل سالن و هم در محوطه بیرون سالن استفاده می شود .  این نوع جرثقیل ،همانند جرثقیل دروازه ای به سازه سوله و سالن احتیاجی ندارد.جرثقیل ستونی که بر روی یک ستون و فنداسیون مستقل نصب شده باشد  جابه جایی بار حول محور ستون با زاویه ۳۶۰ درجه را فراهم می نماید.

 این جرثقیل ها معمولا جهت فضاهای محدود که امکان استفاده از جرثقیل سقفی و یا مونو ریل وجود ندارد استفاده می گردند و جهت جا به جایی های ایستگاهی  و عمدتا در صنایع سبک و کم کار نظیرکارگاه های قطعه سازی و تعمیرگاهی به صورت تمام دستی و برقی در ظرفیت Kg 125 الی ۷ تن با طول بازوی ۲ الی ۸ متر استفاده می گردند.

جرثقیل بازویی به جهت نوع و شکل آن از متریال بسیارکمتری نسبت به جرثقیل سقفی جفت پل و جرثقیل سقفی تک پل و جرثقیل های دروازه ای استفاده شده و اساساً به لحاظ وزن مقرون به صرفه می باشد .

در جرثقیل های ستونی بازویی  وظیفه هماهنگی و فرمان پذیری کلیه اجزای جرثقیل به واسطه تابلو برق و المانهای طراحی شده در آن  با فشاردادن دکمه ریموت کنترل ازروی زمین انجام می گردد.

جرثقیل های ستونی بازویی تولیدی شرکت مهندسی آران باخ بر استانداردهای روز جهان و نرم افزارهای معتبر مدل شده و پس از محاسبات دقیق  و تحلیل نرم افزاری با استفاده از بهترین متریال در این شرکت ساخته می شوند

کلیه مراحل طراحی تا ساخت جرثقیل ستونی بازویی در کارخانه شرکت مهندسی آران باخ انجام می شود

راه های ارتباطی با مشاورین ما آدرس ایمیل sales@aranbakh.com شماره تماس 88341349  و شبکه های مجازی اینستاگرام ، و واتساپ می باشد