جرثقیل بازویی Jip Crane

جرثقیل  بازویی  با عناوین مختلفی در صنعت جرثقیل  شناخته میشود . عبارتهایی نظیر جرثقیل بازویی ، جرثقیل گردان و … واژگانی می باشند که در توصیف این نوع جرثقیل به کار برده میشوند در اکثر انواع جرثقیل بازویی روش جابه جایی تجهیزات به این شکل است که حرکت طولی در سالن یا فضای آزاد به حرکت دورانی تبدیل میشود. به عبارت دیگر جرثقیل بازویی‌ در مساحت یک قطاعی یک دایره و همچنین در راستای قائم بار را جابجا میکند. ویژگی های اختصاصی انواع جرثقیل بازویی این نوع جرثقیل را به بهترین انتخاب در بسیاری از موارد تبدیل میکند.

جرثقیل های بازوئی در دو نوع اتوماتیک و دستی می باشند. طبق نیاز کارفرما، ارتفاع نصب  در این جرثقیل ها و نیز طول بازوی نصب شده روی آن با قابلیت های مختلف و متنوع قابل تولید و ارائه است.

از این نوع جرثقیل در داخل و یا بیرون آن در کنار سوله استفاده می شود  جرثقیل بازویی که بر روی یکی از ستونهای سوله نصب شده باشد  جابه جایی بار حول محور خود با زاویه 180  درجه را فراهم می نماید.

 

 این جرثقیل ها معمولا جهت فضاهای محدود که امکان استفاده از جرثقیل سقفی و یا مونو ریل وجود ندارد استفاده می گردند و جهت جا به جایی های ایستگاهی  و عمدتا در صنایع سبک و کم کار نظیرکارگاه های قطعه سازی و تعمیرگاهی به صورت تمام دستی و برقی در ظرفیت Kg 125 الی ۷ تن با طول بازوی ۲ الی ۸ متر استفاده می گردند.

جرثقیل بازویی به جهت نوع و شکل آن از متریال بسیارکمتری نسبت به جرثقیل سقفی جفت پل و جرثقیل سقفی تک پل و جرثقیل های دروازه ای استفاده شده و اساساً به لحاظ وزن مقرون به صرفه می باشد . یکی از موارد مهم در طراحی این نوع جرثقیل ها ، محاسبات مربوط به تحمل بارستون سوله ای است که جرثقیل بر روی آن نصب می گردد. اشتباه در محاسبات می تواند منجر به صدمه زدن به سوله و حتی تخریب آن شود.

در جرثقیل های بازویی  وظیفه هماهنگی و فرمان پذیری کلیه اجزای جرثقیل به واسطه تابلو برق و المانهای طراحی شده در آن  با فشاردادن دکمه ریموت کنترل ازروی زمین انجام می گردد. جرثقیل های بازویی تولیدی شرکت مهندسی آران باخ بر استانداردهای روز جهان و نرم افزارهای معتبر مدل شده و پس از محاسبات دقیق  و تحلیل نرم افزاری با استفاده از بهترین متریال در این شرکت ساخته می شوند. کلیه مراحل طراحی تا ساخت جرثقیل بازویی در کارخانه شرکت مهندسی آران باخ انجام می شود

راه های ارتباطی با مشاورین ما آدرس ایمیل sales@aranbakh.com شماره تماس 88341349  و شبکه های مجازی اینستاگرام ، و واتساپ می باشد